| marius34C4 a întrebat:

am un televizor mai vechi și am firma de televiziune UPC România și nu prinde posturile ordonat doar din frecventa, cum pot face sa le prind ordonat?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Ce televizor ai? Te referi la canalele digitale?

Trebuie introdusi niste frecvente la scanare ca sa iti apara ordonate ca in grila UPC.

https://www.upc.ro/pdf/manuale/manual-upc-digitalcard.pdf (vezi pagina 6)

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"nu prinde posturile ordonat doar din frecventa"

de fapt le memorează in ordinea scanării frecvențelor. După memorare, caută in meniu ceva de editat programele memorate (schimbă numărul postului memorat și implicit locația cf cu tastele telecomenzii)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se pot prinde ordonat cu agrafe de birou.

| anonimg a răspuns:

Problema se poate rezolva numai daca va veni cineva la tine acasa si sa cunoasca/invete memorarea posturilor pe tv in ordinea dorita de tine.
In locul tau as vorbi personal cu un angajat al companiei UPC si l-as ruga sa ma ajute.

| Lioana a răspuns:

Daca le vrei ordonate, ordoneaza-le tu. Intra in meniul televizorului si aseaza fiecare post pe numarul de canal dorit.