| DoarSile a întrebat:

am un windows 7 pe un stick de 8 gb.
Problema este ca nu ma pricep sa il fac bootabil din bios nu stiu cum trebuie setate alea daca ma puteti ajuta. funda

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pai daca ai trantit acel fisier ISO direct pe stick si vrei sa iti faca boot, nu ai procedat cum trebuie. Descarca UUI : http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/ si fa stick-ul bootabil.

| Vvistula a răspuns:

Sa scrie boot from usb

| Vi1rus a răspuns:

In boot scrie denumirea la stick

| 11Marius11 a răspuns:

Daca esti sigur ca windows-ul este bootabil. adica este 'ars' bine pe stick atunci, cand intri in bios pui prima Other Device apoi Floppy Disk apoi Hard-ul si Cd-rom-ul