| Andutzzuu a întrebat:

Salut Tpu.Am un Xperia Ray (are android). Stie cineva dc nu pot descarca nimic de pe alte siteuri in afara de android market? Trebuie deschise oare cu un program.Stie cineva?straight face

2 răspunsuri:
| supermdmario a răspuns:

Ca sa poti instala aplicatii din afara magazinului virtual de la google, trebuie sa setezi telefonul sa permita instalarea surselor necunoscute.In mniul telefonului tau, mergi la:setari/ aplicatii....aici selectezi instalarea app.ce nu apartin magazinului virtual.Acum poti instala tot ce vrei pe telefon.

| Yuuuki a răspuns:

Ca sa poti sa downloadezi alte aplicatii sau jocuri trebuie sa aiba extensia.apk, De ex poti de pe 4share sa dai la search Fruit Ninja.apk si i dai download si o sa-l vada si instaleze.Ti-am dat un exemplu, sper ca te-am ajutat.