| anonim_4396 a întrebat:

am urmatorel specificatii :///* Intel core 2 duo e4400 2. 0ghz
* placa de baza 0GM819 (Dell)
* memorie 2 gb ram ddr2 (pot sa pun inca 4 rami dd3? )
* placa video Intel q 35 express chipset familly \\\
si as dori sa ii adug(schimb); *un procesor (mai bun ce recomandati. tine un i5? sau macar un i3 3. Xghz)
* inca 4 ram (pot sa pun ddr3?) si o placa video de 1 gb (nu cred ca pot pune una de 2gb voi ce spuneti? )(mai am o placa ATI RADEO 4870 de 512 e buna de ceva?) si cam ata MARE FUNDA!

2 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Ramul ddr3 nici macar nu poti sa-l montezi pentru ca nu suporta placa de baza, procesoarele i5 sau i3 nu sunt compatibile cu socketul placii tale de baza...deci nu poti sa-i faci nimic

| Mane2515 a răspuns:

Nu poti pune o placuta de 4 Gb DDR3 Trebuie sa fie DDR2. Iati cel mai bine 2 placute de 2 GB DDR2. Daca iti iei ddr3 s-ar putea sa nu citeasca Rami nu-i suporta procesoru.

Bafta!