| TheKillerOfKillers a întrebat:

Am vazut odata un site in care iti faceai cont si puteai sa incarci fisiere in contul tau si daca intrai pe alt PC (de exemplu) puteai sa gasesti fisierele in cont, era un fel de folder online. Tot ce imi aduc aminte despre ele este ca incepe cu litera "S" si ca avea un background albastru site-ul(pe atunci, poate pana acum s-a schimbat). Poate sa imi spuna cineva cum se numeste?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,este vorba de fastupload. Iti faci cont acolo, incarci filul sau ce ai de incarcat. Apoi trebuie sa bagi emailul unde vrei sa se duca acel folder, chiar la emailul tau daca mai tarziu ntri de pe alt calculator. persoana care vrea sa descarce de acolo va primi un email cu acel link.El trebuie sa de-a click pe acel link, intra direct pe siteul fastupload, acolo unde ai incarcat tu si trebuie sa dea clcik pe downoad.Sau,incarci si ii dai link-ul direct prin mess sau chat pe facebook. Succes.Asta o poti face chiar daca vrei sa trimit la emailul tau si mai tarziu sa intri de pe alt calculator sa descarci de acolo.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil iti aduci aminte litera S de la fast.Ce vreau sa zic e ca pe acest sie poti incarca fisere foarte mari.Chiar doua trei filme deodata.

| TheKillerOfKillers explică (pentru anonim_4396):

Si ce am incarcat pot vedea doar eu? Nu este acela, dar oricum mersi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheKillerOfKillers):

Da,poti vedea doar tu.La incarcare iti cere adresa de email a celui ce descarca, De exemplu eu am cerut unui amica sa imi de-a un film.El l-a incarcat acolo si atrecut email de destinatie adresa mea.Eu am primit email cu acel link.Am dat clcik pe link-ul direct din email si m-a dus acolo.Am descarcat filunul si apoi el a intrat si a sters ceeea ce a incarcat.In orice caz ce incarci acolo sepastreaza un anumit timp, apoi se sterge automat. Nu intra oricine pentru ca acel link e unicat. In caz ca nu iti amintesti acel site.il poti folosi pe acesta cu incredere. Poti bifa optiunea sa te anunte prin email cand fisierul a fost accesat.In acest fel, poti merge din nou in fastupload sa stergi ce ai incarcat.De asemenea poti copia link-ul si il poti da destinatarului prin messenger sau chat facebook, ca sa nu mai astepte un timp pana primeste email.

4 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

Sunt multe servicii de cloud: dar cele mai folosite sunt Dropbox (Windows) si iCloud (Apple)