| RecKinul a întrebat:

Am Windows 8 instalat pe laptop si din neatenție am dat comand
" Restart and updating". La pornire a început să facă updating dar când trebuia să se termine update mi-a apărut mesajul de genul : Failed configuration windows update. Revering setup și să nu închid PC-ul. Pe site la Microsoft scrie ca durează cam 30 minute pana-si revine. Am așteptat cam 50 minute și văzând că nu se întâmplă nimic am încercat o oprire și o repornire forțată dar la repornire apare același mesaj. Cât trebuie să aștept? Are rost să mai aștept? A mai pățit cineva așa ceva la update? Cât a așteptat?

Răspuns Câştigător
| Jorah a răspuns:

Am pățit exact la fel, tot cu windows 8. Știu că am vrut să reinstalez windows-ul pentru că, la fel ca și tine, așteptasem peste o oră și nimic nu se schimbase. Ce am făcut :

L-am lăsat așa, pe timp de noapte, iar dimineața totul era bine. nu știu cât a durat, poate toată noaptea, poate trei-patru ore dar își revenise. După asta, am debifat căsuța cu uptade-urile și n-am mai avut nicio problemă.

| RecKinul explică (pentru Jorah):

Meriți răspunsul câștigător, ai avut dreptate.

1 răspuns: