| tupuiointrebare a întrebat:

Salut TPU, ar fi normal ca pe un laptop Asus cu procesor Intel quad-core 1.83 GHz si placa video 820M 1GB nVIDIA GeForce sa nu imi sustina un joc precum Outlast sau FIFA 2012?
Am terminat cu scucces un Far Cry 2, care avea cerinte mai mari si nici nu era nici compatibil cu windows 8.1.(my OS)

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Iti va rula la mediu mai mult ca sigur! ai turbo core pana la 2.1 Ghz si procesorul este pe 22nm ceea ce este foarte bine! mie cu 2.7 dual 22nm, nVIDIA 840m 2 gb pe 64 si cu 4 Gb RAM ddr3 ruleaza outlast la 35-40+ fps cu totul pe maxim!, procesorul este super, acum la placa video cred ca e destul de ok, jocul cere de 1 gb dar pe 256 biti, s-ar putea sa-l rulezi la maxim la peste 20 fps! Procesorul te ajuta mult aici!

4 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Outlast nu stiu cum ti-l ruleaza, jocul pe maxim cere 3.3 quad, eu am rulat jocul pe maxim la 40 fps pe configuratia asta: Intel i5 4210U 2.7 ghz [procesor grafic Intel HD graphics 4400 pe la 1000mhz]dual, 4 Gb RAM DDR3 1600mhz, nVIDIA 840m 2 Gb, win 7 x64, spune-mi modelul exact de procesor si eu iti spun daca merge sau nu outlast, daca-ti merge outlast, automat iti merge si fifawinking ar trebui sa-ti mearga undeva la minim-mediu deoarece 820m mi se pare ca este pe 64 biti si cam pe la mediu cere de 1 gb pe 128 biti, la max cere de 1 gb pe 256 biti, la minim iti cere un 2.2 dual, da, il ruleaza dar mai exact zi-mi cat RAM ai si ce model de procesor ai? da click dreapta pe my computer si du-te la properties, acolo ar trebui sa-ti scrie mai multe despre numele procesorului.

| tupuiointrebare explică (pentru RB26DETT):

Procesor:Intel Celron CPU N2930 quad-core 1.83 GHz
Installed memory (RAM):4 GB
System Type:64-bit Operating System, x64-based procesor
OS:Windows 8.1 x64 bit
Nu cer performanta inalta daca ruleaza la un nivel mediu, minim-mediu este destul.
Placa video:nVIDIA Geforce 820M 1Gb, placa cred ca este de 64 biti

| tupuiointrebare explică (pentru RB26DETT):

Procesor:Intel Celron cpu N2930 1.83 GHz Quad-Core
Memorie instalata:4 Gb
Tipul sistemului: 64-biti OS, x64 procesor

| RB26DETT a răspuns (pentru tupuiointrebare):

Iti va rula la mediu mai mult ca sigur! ai turbo core pana la 2.1 Ghz si procesorul este pe 22nm ceea ce este foarte bine! mie cu 2.7 dual 22nm, nVIDIA 840m 2 gb pe 64 si cu 4 Gb RAM ddr3 ruleaza outlast la 35-40+ fps cu totul pe maxim!, procesorul este super, acum la placa video cred ca e destul de ok, jocul cere de 1 gb dar pe 256 biti, s-ar putea sa-l rulezi la maxim la peste 20 fps! Procesorul te ajuta mult aici!

| Jipa95 a răspuns:

Nu le poate rula la grafica cea mai inalta, dar un low-medium tot merge jocurile specificate de tine pe acel laptop.