| qRandyOrton a întrebat:

Salut tpu.As avea si eu o problema cu ceva.Sa incep, nu ma lasa sa fac cont pe youtube scriu toate necesare ca am varsta peste 18 ani asa..si cand dau sa fac contul imi zice mereu de un nr de telefonstraight face.Eu nu vreau sa dau nr de tel..Deci ma ajutati?, plzz.

Primu raspuns funda big grin

Răspuns Câştigător
| BogdanVasc a răspuns:

N-ai de ce sa nu-l dai. Ei nu te vor suna inapoi pentru probleme legate de contul tau (doar daca nu esti un terorist din Afganistan dar nu prea cred). Iti vor trimite un SMS cu un cod gen: "125236" si il vei pune acolo unde iti cere. Am contul de YT de acum 2-3 ani dar n-am primit alte mesaje pe el (doar cand am vrut sa-mi schimb parola prin intermediul telefonului.

Bafta.
P.S: Nu poti fara tel.

2 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Numarul tau este in siguranta nu ai de ce sa nu dai numarul, acel numar este pentru siguranta contului tau in cazi ca iti uiti parola sau ti-a fost furat contul il poti recupera cu numarul de tel.

| Caricaturistafaralimite a răspuns:

E obligatoriu sa il dai pentru parola. Nu iti afiseaza datele personale daca nu vrei sa fie public