| AlexBoy88 a întrebat:

As dori sa cumpar aceasta memorie ram : http://www.emag.ro/......D7Z7CBBBM/ pentru laptopul meu ASUS X550CC-XX086D.
As dori sa stiu daca se potriveste si va merge totul ok.
Funda!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Ciudat pentru ca pe site-ul producatorului nu am vazut sa scrie asa ceva si dupa ce l-am vazut la PCG asa este. Iar daca ai slotul ala liber cu siguranta vei putea upgrada memoria ram la 8gb. Deci o poti comanda fara griji ca va fi compatibila.

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Nup, degeaba cumperi memoria aia. Nu are decat un singur slot de ram. Ar trebui sa scoti memoria de 4gb din el si sa-ti achizitionezi una de 8gb.

| AlexBoy88 explică (pentru Jipa95):

Are un slot liber l-am desfacut eu are 4 gb ram integrati pe placa de baza si un slot liber

| AlexBoy88 explică (pentru Jipa95):

Multumesc mult ai funda!

| Jipa95 a răspuns (pentru AlexBoy88):

Ciudat pentru ca pe site-ul producatorului nu am vazut sa scrie asa ceva si dupa ce l-am vazut la PCG asa este. Iar daca ai slotul ala liber cu siguranta vei putea upgrada memoria ram la 8gb. Deci o poti comanda fara griji ca va fi compatibila.