| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa imi achizitionez in curand un pc nou si ma gandeam la aceasta configuratie!

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1344333/

Astept pareri! Multumesc

Răspuns Câştigător
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Am depasit cu 250 de lei, dar daca vrei mai umblu la el. Unu la mana am mers pe Intel deoarece tot acolo ajungi, si in unele cazuri procesoarele de la AMD au venit cu senzorul de temperatura defect.Doi la mana, nu ai nevoie de overclocking, jocurile necesitand o placa video potenta. Trei la mana am schimbat carcasa pentru a incerca sa ajung la bugetul tau. Patru la mana nu ai nevoie de un DVD-RW deoarece Windows-ul il poti instala de pe stick (placile de baza noi au optiunea de a boot-a de pe stick). Cinci la mana configuratia ta este dezechilibrata, chiar si fara overclocking sursa pe care ai ales-o ar ceda dupa cateva luni de utilizare normala deoarece atat procesorul ales cat si placa video consuma foarte mult, peste puterea sursei. http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1345018/

7 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

In 3700 de lei poți luat ceva mult mai bun. Dacă il vrei pentru jocuri clar nu merita.

| anonim_4396 explică (pentru S3c0ndSh0t):

Zi-mi tu ce sa iau mai bun si iau

| S3c0ndSh0t a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbim mai pe seara.

| anonim_4396 explică (pentru S3c0ndSh0t):

Ok mersi de ajutor.

| anonim_4396 explică (pentru S3c0ndSh0t):

Iti multumesc foarte mult pentru ajutor

| S3c0ndSh0t a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca vrei poti sa iti pui carcasa la loc (Zalman Z3) si sa mergi pe modelul de la Gigabtyte la placa video care performante putin mai ridicate si o racire mai buna.

| S3c0ndSh0t a răspuns (pentru anonim_4396):

Am depasit cu 250 de lei, dar daca vrei mai umblu la el. Unu la mana am mers pe Intel deoarece tot acolo ajungi, si in unele cazuri procesoarele de la AMD au venit cu senzorul de temperatura defect.Doi la mana, nu ai nevoie de overclocking, jocurile necesitand o placa video potenta. Trei la mana am schimbat carcasa pentru a incerca sa ajung la bugetul tau. Patru la mana nu ai nevoie de un DVD-RW deoarece Windows-ul il poti instala de pe stick (placile de baza noi au optiunea de a boot-a de pe stick). Cinci la mana configuratia ta este dezechilibrata, chiar si fara overclocking sursa pe care ai ales-o ar ceda dupa cateva luni de utilizare normala deoarece atat procesorul ales cat si placa video consuma foarte mult, peste puterea sursei. http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1345018/

| uzumymw68 a răspuns:

Ok