| DarkRider120 a întrebat:

As dori sa imi fac un PC nou, si as dori sa stiu daca o sa am probleme cu urmatoarele piese: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1953354/.
Vreau sa stiu daca o sa am probleme cu racirea si daca toate piesele sunt compatibile. (Nu planuiesc sa fac overclock).

2 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Toate piesele sunt compatibile intre ele o sa mearga fara probleme.
2 Sa iti cumperi si un Cooler (chiar daca ti-ai cumparat un procesor nu o sa iti dea un cooler nici cel stock).
3 Iar daca cumperi un coler bun vei putea juca orice joc pe detalii maxime.

| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns:

Pai daca nu planuiesti sa faci overclock de ce ai nevoie de un procesor cu indecele K la sfarsit? Si cred ca daca tot e asa de bun ca va tine toate jocurile la super de ce nu ai mai luat si un Hard disk corespunzator, ia mai bine un WD normal sau un WD din seria Black.
Plus ca coolerul din box nu te va salva ai nevoie de macar un GAMMAXX 200T insa pentru a scapa de probleme definitiv iti recomant un GAMMAXX 300.
In rest e un PC bun sper sa ai un Gameplay placut.