| BebeSergio a întrebat:

As dori sa imi spune-ti o placa video pana in 400 RON compatibila cu acest procesor : AMD Kaveri A10-7850K Black Edition 3.7 Ghz box de pe acest site : http://www.pcmadd.com/......desc.html. Pute-ti sa imi spune-ti si de pe alte site-uri, dar vreau neaparat sa imi spune-ti de pe acest site. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Pai daca iti iei memorie de o frecventa mai mare o sa functioneze in paralel cu cea de 1333 asa ca nu are rost. Tot de 1333 cumpara-ti.

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

De ce de pe acel site, care are 3 modele de toate, unele is vechi de cand pamantul, iar preturile uriase?
ps: tu poti cumpara acolo cel mult http://bit.ly/1AF4Eaf ca sa faci un crossfire hibrid cu procesorul. Si cam atat...

| Jipa95 a răspuns:

Lol. Ai deja o placa video integrata destul de ok, care are aceleasi performante ca si o placa video dedicata pana in 400 lei. Eu in locul tau as cumpara mai multa memorie ram cu o frecventa cat mai mare. ( chip-ul grafic din cpu depinde foarte mult de acea frecventa )

| BebeSergio explică (pentru Jipa95):

Da, stiu, dar ar usura munca procesorului daca as avea si o placa video, nu e asa? Tu mi-ai sugerat si ce calculator sa imi iau, pe ala l-am luat. Rami au frecventa 1333 =]

| Jipa95 a răspuns (pentru BebeSergio):

Nu usurezi nici o munca a procesorului. Placa video integrata este separat de procesor. Mai pune-ti rami! Eu atunci am incercat sa ma incadrez in bugetul tau, ca altfel mai bagam o memorie.

| BebeSergio explică (pentru Jipa95):

Ok, daca tu spui, dar sa pot sa imi iau de frecventa mai mare? Sau sa imi iau tot de 1333? Multumesc!

| BebeSergio explică (pentru Jipa95):

Conteaza de la ce firma e? Eu am RAM-ii de la Kingmax ( cred ca aia e firma ) RAM-ii as vrea sa mi iau de la eMAG ca se afla in orasul meu si nu trebuie sa astept transport din alta parte, m-am uitat si nu este Kingmax de 1333 mhz, este doar : Kingston, kit corsair de 1333 mhz, tu de care mi-ai recomanda? Multumesc, si imi cer scuze ca te bat atata la cap =]

| Jipa95 a răspuns (pentru BebeSergio):

Nu conteaza ce firma este, atata timp cat memoria pe care vrei tu sa o achizitionezi este perfect identica ca si performante cu cea actuala pe care o ai tu in pc!

| BebeSergio explică (pentru Jipa95):

Atata mai vreau sa te intreb, as putea sa imi iau niste RAM-ii de mhz mai mare si sa renunt la astia de 1333, ce zici? Sa imi iau incaca 4 gb RAM-i de 1333 mhz sau sa ii schimb cu RAM-i de freventa mai mare? Multumesc!

| Jipa95 a răspuns (pentru BebeSergio):

Cum vrei tu. Renunta la aia de 1333, si cumpara-ti ( daca ai posibilitatea ) si cumpara-ti 2x4 la o frecventa de peste 1800mhz.

| BebeSergio explică (pentru Jipa95):

Din pacate nu am posibilitatea, posibilitatea sa mi imi iau 2x4, pentru ca am doar 200 ron, posivilitatea sa imi iau 2x4 ar fi cam in 2 luni happy Tu cum crezi ca e mai bine sa imi, sa imi iau de 1333mhz sau de mai mare? Ada. ce frecventa suporta procesoril meu?

| Jipa95 a răspuns (pentru BebeSergio):

Pai daca iti iei memorie de o frecventa mai mare o sa functioneze in paralel cu cea de 1333 asa ca nu are rost. Tot de 1333 cumpara-ti.