| Alexino23 a întrebat:

As dori sa-mi cumpar si eu un SSD de la Samsung, mai exact acesta : http://www.emag.ro/......DVTP5BBBM/
pentru ca am auzit ca sunt cu mult peste si mult mai rapide fata de clasicele HDD..Eu am un laptop DELL 5558 cu I5, si as dori sa stiu daca este compatibil SSD ul cu acesta..adica daca imi cumpar SSD-ul,un specialist ceva poate si imi monteze SSD-ul? Si apropo, sunt bune SSD uri le de la Samsung,sunt rapide, rezistente?
**********FUNDA celui mai detaliat raspuns**********

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

SSD-ul repsectiv este comaptibil cu laptopul tau.
2. Nu prea cred ca ai nevoie de pro sincer, mai bine ramai la un evo, mai econonomisesti niste banuti seriosi si performante ai tot asa foarte bune. Prin urmare, recomand mai degraba http://bit.ly/1SCPr1D si cu suma ramasa vezi tu mai bine investesti in inca 4 gb ram(vad pe net ca are doar 4 laptop-ul tau). Diferentele dintre evo si pro nu sunt de performanta asa mari, cat sunt de durabilitate. La pro platesti mult mai mult pentru ca are o capacitate de TBW mai mare(de asta e si garantia de 10 ani si nu 5 ca la evo). Cum crezi, oricum, desi din pct meu de vedere mai bine iei evo-ul si peste 5 ani cine stie ce mai apare super ssd rapid si schimbi cu un alt evo de pe atunci :)).
Samsung are, alaturi de Intel, cele mai performante ssd-uri la ora actuala, si durabilitate si performanta. Dar e de inteles asta, avand in vedere ca Samsung fabrica astfel de memorii pentru toata lumea. Deci cu Samsung nu ai cum sa gresesti.

| Alexino23 explică (pentru sltlp):

Iti multumesc mult pentru acest raspuns inteligent si detaliat! Si multumesc pentru timpul acordat! O seara buna in continuare, mi-a fost foarte folositor raspunsul tau! Toate cele bune! big grin

1 răspuns: