| xXGaBiXx a întrebat:

As putea pune un SSD SATA 3 pe placa asta de bază http://www.asrock.com/mb/intel/g31m-gs/?

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da.

| alexbit90 a răspuns:

DA!
Placa ta de baza din cate vad are doar 1 port sata 2

Sata3 e compatibil cu Sata2, insa vitezele vor fi limitate la cele de Sata2 (~260MB/s)

Daca raspunsul meu te ajuta as fi fericit sa te abonezi aici:

www.youtube.com/channel/UCZ6DtFWGwrke1k3dm_PUpbg?sub_confirmation=1

Multumesc!

| xXGaBiXx explică (pentru alexbit90):

Multumesc pentru raspuns!
Dar pe site scrie ca am 4 x SATA2 3.0 Gb/s connectors (No support for RAID and Hot Plug functions)