| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Merge pe aceasta placa de baza WIndows 8?
http://www.asrock.com/mb/Intel/P5B-DE/

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Merge! Cum sa nu mearga?! Trebuie sa ai cel putin 2 GB de Ram, un procesor Dual Core sau mai mare si o placa video compatibila.
Bafta!

| Me2 a răspuns:

Nu e asa impotanta placa de baza
Trebuie sa ai minim 2 gb ram, procesor dual core ca sa mearga fluent si placa video cu suport dx9 sau mai mare (pentru interfata aero)

| johnyBY a răspuns:

Ma la windows nu ne spune de placa de baza. zine de cati rami ai, placa video, procesor ok?

| Gabitzu246 explică (pentru johnyBY):

Eu ma refeream la driverele placii, daca exista drivere pentru windows 8