| SasaSasa2000 a întrebat:

as vrea sa achiziționez niste ochelari VR.
Dar nu știu dacă telefonul meu e compatibili cu așa ceva.
Ce senzori trebuie sa am pe telefon că sa folosesc ochelari VR?
Ce telefoane au acești senzori necesari pentru VR?

Răspuns Câştigător
| GigiCelMaiPeste a răspuns:

Are nevoie de senzori de giroscop, magnetometru si accelerometru.
Cauta pe internet modelul telefonului si o sa vezi ce senzori ai si daca sunt compatibili.

| SasaSasa2000 explică (pentru GigiCelMaiPeste):

Mersi,din păcate telefonul meu nu are acești senzori, Ulefone s9 pro
Am accelerometru și magnetometru, dar giroscop n-am...
;-(

2 răspunsuri:
| Maria1300 a răspuns:

Pentru a putea folosi ochelari VR, ai nevoie de giroscop. Poti sa imi spui modelul telefonului tau si ma voi informa cu privire la acest senzor.