| MariusXP a întrebat:

As vrea sa aflu cam la ce ajuta memoria ram si, cam cata memorie ram imi trebuie ca sa mearga samp/lol/metin2/dota2! Am un pc mai vechi fujitsu Siemens cu 80gb si 1gbram ddr 1!
Daca se poate vreau sa aflu cam ce placa video am si daca e buna! Va rog ajutor repede!

Răspuns Câştigător
| pkpdionut a răspuns:

Te ajuta sa poti tine mai multe aplicatii deschise simultan. Cu cat memoria e mai mare cu atat sistemul de operare(Windows-ul) si apicatiile/jocurile se misca mai bine.Pentru acele jocuri 2GB e suficient...

2 răspunsuri:
| marian5693 a răspuns:

Descarca si instaleaza programul cpu-z si iti da toate detaliile de care ai nevoie.

| marian951 a răspuns:

Ai nevoie cam de 2 gb ram ca sa mearca jocurile de mai sus bine.Dar ai nevoie si de Procesor.In legatura cu placa video probabil nu o sa ai nevoie de nimic sofisticat pentru jocurile de genul asta.Dar daca vrei sa tii cate 6 clienturi odata atunci asta e alta treaba.