| Th3Li0N a întrebat:

Salut imi spuneti va rog cat as putea cere pentru un calculator complet P4 3ghz, ram 2 gb, video: 128mb, 80gb memorie sata, audio hd, are 2 windowsuri unu xp sp3, si win 7 64bit + MONTIOR fujitu Siemens 16 inch LCD ATAT +tastaturi si mouse si boxe =50lei

Asta a fost primul calculator mai am unu dar ala nu merge habar nu am ce are oare trebuie schimbat windowsu are asa P4 2.8ghz,placa video 64mb, audio HD, memorie 80gb ram 512 mb spuneti-mi UN PRET DEOARECE VREAU UN LAPTOP si as vrea sa le vand!

4 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Primul cu tot cu monitor ca sa al dai sigur poti cere 3, 5 mil negociezi pina an 3 cu totul, bagi ca ai monitor boxe etc.etc..Monitorul pe piata este 700-1 milion poate mai putin este de 16" si te dezavantajeaza asta, precum si placa video si hardul mic.
Al 2 lea comp daca te ridici spre 1, 5 mil si aia trasi de par.
Hai bafta si nu te arunca la ieftinatati sunt proaste de tot, daca investesti un ban ia-ti ceva ce te va tine cel putin citiva ani ca sistem performanta, palca video, procesor multi core, rami etc.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai specificat ce rami are ddr1 sau ddr2?

| Th3Li0N explică (pentru anonim_4396):

Primu DDR2 si al doilea DDR1

| se7en_7921 a răspuns:

Frate, sterge repede faza cu doua windows-uri. E imposibil sa treci asa ceva. Daca ar fi sa-ti cumpar calculatoarele, primul cam 300 lei pe celalt 150. happy