| ValyGh98 a întrebat:

As vrea sa cumpar niste piese pentru pc. Imi puteti recomanda o placa video (1000-1500lei), un monitor (700-1000 lei), si un procesor (max 1000 lei)?
Multumesc!;-)

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Procesoarele astea se cumpara in functie de ce placa de baza ai nu se ia asa dupa ochi frumosi.
Placa video pentru ce vrei sa o folosesti? Gaming, editari?

| ValyGh98 explică (pentru Jipa95):

Placa video pentru gaming, iar placa de baza este Dell xps430...dar nu am spus nimic de placa de baza pentru ca am un prieten care se pricepe bine la calculatoare si am zis ca imi caut eu cateva piese, iar in functie de ce am gasit ma ajuta si el si imi spune ce pot sa cumpar...pana una alta ma interesez si eu, in mare, ce pot cumpara