| ALEXXXL19 a întrebat:

As vrea sa fac următoarele lucruri să leg sau sa pot sa trimit de la doua laptopuri date unu se afla în Austria este al surori mele iar al meu este in Cehia propriul proprietar. Este posibil așa ceva legarea in rețea pentru dezastre de date cu și spre mine. Daca da îmi puteți spune cum. Mulțumesc

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dezastre?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu știu ce sunt dezastrele de date, dar pentru transferuri exista zeci de posibilități. TeamViewer, cont comun de cloud, de Google drive, servicii transfer fișiere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Google drive cont comun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sunt alea dezastre de date cu si inspre tine?

| CarcotasulVesel a răspuns:

Poti sa faci VPN intre ele, din pacate asta implica un lucru numit ip routabil, la macar unul din capete (si celelalte sa se lege la el)
poti sa cumperi un VPN personalizat cum ar fi inchirierea unui Synology NAS, care sa aiba inclus si ip routabil (toti va legati la el), in plus solutia asta o sa acopere si "dezastre de date" care presupun ca e vorba de backup, orice NAS e gandit special pentru backup, pe care apoi poti sa il copiezi si la tine in calculator

(NAS = Network Attached Storage)

PS daca imbratisezi solutia asta cu VPN-ul, te sfatuiesc sa lucrezi pe OpenVPN si nu PPTP sau IP2SEC, pentru ca OpenVPN lucreaza pe TCP/IP, celelalte lucreaza pe o IMBECILITATE tehnologica si anume pe alte protocoale in afara de TCP, asa ca unele routere nu ruteaza astea, iar unele ISP-uri dau kix cu brio, cum ar fi eeRDeeSh (rds) care uneori merge, alteori nu, doar D'AIA

| ALEXXXL19 explică:

Greșeală gramaticală "dezastre'.mă scuzați