| narcis14 a întrebat:

Varul meu, care se afla in Cehia a pierdut codul Puk de la cartela. Cartela este blocata. Mi s-a spus ca e un fel de retea cum e Vodafone.
Imi puteti ce as putea sa fac pentru a-l ajuta sa isi recupereze codul puk?

3 răspunsuri:
| narcis14 explică:

Problema este ca el nu prea intelege limba

| Akatsuky a răspuns:

Poti suna la relatii cu clienti, eu sunt pe cosmote si mi.am pierdut si eu odata puk-ul, am format *100# si am avut anumite optiuni printre care puk-ul, la fel trebuie sa fie in orice retea, exista o combinatie de cifre specifica relatiilor cu clienti si acolo aflii...bafta!

| Hantila_Marian_1999 a răspuns:

Singurul lucru care poate sa il faca este sa se duca la centrul Vodafone sau pe ce retea are varul tau facuta cartela. Acolo iti va anula cartela actuala si o sa-ti dea una nou tot cu acelasi numar de telefon.