| AnonimDedicat a întrebat:

Salut TPU, as vrea sa iau bacul in sesiunea din toamna si as vrea sa stiu daca ma mai pot inscrie la facultate si cand, eu as vrea sa intru la IT, am inteles ca sunt si facultati private la care se intra fara admitere doar cu bacul. Se pricepe cineva de pe aici? In Suceava ar fi perfect sa intru ca e cel mai aproape de mine sau Iasi, nici nu stiu cum sa fac, vara asta vreau sa fac meditatii cat sa iau bacul cu 6-7 si sa intru la o facultate care se ocupa cu IT si nu stiu cum sa fac, aveti ceva idei, sfaturi, la alea private am inteles ca e mai usor si se intra si mai usor fata de alea de la stat, chiar daca platesti. Imi pare rau daca v-am zapacit dar nici nu prea stiu cum sa va explic situatia, mai pe scurt, nu intru in prima sesiune de bac, vreau sa dau a doua oara si sa-l iau si nu stiu cum sa ma pregatesc sa intru la facultate in IT, sa fac pregatire si la informatica vara asta?

2 răspunsuri:
| NuCitescNotificari a răspuns:

Ha ha! Ce gluma buna! N-o sa intri la IT nici in 1500 de vieti!

| elenavrs2791 a răspuns:

Cred ca și la uaic poți intra doar cu bacul, te poți uita pe site ul universității. Succes la bac