| InvincibleKillZ a întrebat:

as vrea sa imi achizitionez un laptop decent pana in 1500 lei, sa ruleze acolo Minecraft in 70-100 FPS-uri, LOL, FIFA, Dota 2, SAMP in 60-70 FPS-uri, Rocket League, CS:GO ( 90-100 FPS-uri, bineinteles cu detalii low-medium, imi dau seama ca la bugetul asta nu pot juca GTA VI cu detalii ultrawinking ) si videoclipurile/filmele sa le pot viziona HD, fara intreruperi. As fi dispus sa mai adaug 400-500 lei, daca chiar merita. Mersi. Ofer funda rosie big grin

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Nu gasesti nimic performant pana in 1500 lei la ce jocuri vrei sa rulezi tu. Pana in 2000 ai un procesor de ultima generatie si o placa video destul de performanta incat sa-ti ruleze jocurile specificate de tine.
http://www.pcgarage.ro/......inux-gray/

2 răspunsuri:
| KenWooD123 a răspuns:

Laptopul are o performanta mai mica decat PC--ul, pur si simplu nu merita. Laptop de 1500-2000 LEI sa iti iei dupa ce ai un PC de 2500-3000 LEI.