| Animalul2013 a întrebat:

as vrea sa imi cumpar un aparat foto (sunt incepator ) si nu stiu care varianta ar fi mai buna : un Sony dsc-h200 sau un Sony dsc-h300 si alte ponturi daca mi-ati putea da asa de inceput. happy

4 răspunsuri:
| RoIT a răspuns:

Daca esti incepator... e mai greu cu un DSLR dar dupa parerea mea este cel mai bun un DSLR.
Dar dintre acelea 2 iti recomand h300 are zoom mai mare.
Mult succes cu fotografia

| Animalul2013 explică (pentru RoIT):

Iti multumesc dar as vrea sa te intreb calitatea imaginii este aceeasi la amandoua?

| RoIT a răspuns (pentru Animalul2013):

Da difera putin densitatea dar neopservabil.

| mariusmorariu a răspuns:

Daca esti incepator incearca sa iti cumperi ceva mai ieftin pana inveti. Inafara de asta renunta la firma Sony, este o firma buna dar scumpa. nu isi merita bani decat daca stii ce vrei. Pentru inceput incearca un dslr ca asta http://bit.ly/1cwq1An si asta si ale tale nu au multe lucruri pe ele. Asta e mai ieftin e mai bun de invatat daca chiar o sa te atraga fotografia o sa strangi in timp bani de ceva mai bun la 25-35mil plus inca cateva zeci de milioane pe obiective