| jmecheriepefelie a întrebat:

As vrea sa imi iau o placa video bunicica pentru. gaming. ( LoL, Fifa, Gta V, Battlefield 4 etc. )
ce imi recomandati dintre :
-GeForce GT 730 2GB GDDR5

-AMD Radeon R7 240 1GB GDDR5

Astept raspunsuri. Dau funda! XD

Răspuns Câştigător
| iInfinityDarkness a răspuns:

Salut.
A doua variantă. O placă video nu se alege doar după memoria grafică, eroare ce o fac mulţi. Mai mult nu înseamnă neapărat mai bun.
Poate să aibă şi 5 gb memorie vram, dacă bus memory este 64 bit.
A doua deci.

1 răspuns:
| raducu1205 a răspuns:

Evident ca GeForce GT 630 2GB GDDR5, nici nu mai sta pe ganduri. Se comporta mult mai bine decat AMD Radeon R7 240 1GB GDDR5. Funda?