| Voicu_Crina_1981 a întrebat:

As vrea sa imi iau un Iphone 4, merita?
Daca nu, ce telefon sa imi iau? Unul la un pret acceptabil.
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Asa da! Sintem prea saraci sa luam si lucruri scumpe, si proaste. Daca nu esti copil, la un telefon trebuie sa te uiti la doua lucruri mari si late - sa fie usor de reparat si rezistent. Mi se pare de neconceput sa dau pe un telefon cit pe un laptop si sa primesc pentru un purcoi de bani o placa de baza lipita de de o baterie si fata/spatele prinse cu clei de ele. Nu, nu descriu o chinezarie de doi bani, ci noile Galaxy S7/S7 Edge.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

De ce ai vrea să iei un telefon la care nici măcar nu prea mai poți instala aplicații noi (îți vor spune că nu sunt compatibile cu versiunea de iOS, și dacă vrei să faci update, ți se va spune că telefonul nu e compatibil cu ultima versiune de iOS!)?!? Ca să nu mai spun că ai toate șansele să găsești unul cu bateria moartă, zgâriat, vai mama lui...
Un telefon bun (încă) ar fi tot de la Apple - iPhone 5S. Sau un Samsung A5 2016.

| WxRo a răspuns:

Depinde de suma de care dispui. Daca esti dispusa sa iei un telefon cu Android ti-as sugera : honor 7 lite, xiaomi redmi 3s sau p9 lite.
Inainte sa il cumperi cauta pe Youtube review-uri care sa te ajute sa iti formezi o parere proprie. Fiecare judeca telefoanele in felul lui.

| Voicu_Crina_1981 explică (pentru GabiDumitrescu):

La fel m-am gandit si eu.Si m-am gandit sa-mi iau un A3 (2016)
Multumesc!
FUNDA

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Voicu_Crina_1981):

Ar trebui sa te mai gindesti. A3 2016 are bateria lipita de placa de baza. Il folosesti, se termina garantia, iar in momentul in care ti-a murit bateria, e pa-pa. Recomand calduros un Huawei sau Xiaomi, in gama de pret sub 1000 RON au niste produse excelente. Eventual un Lenovo (ceva din familia Moto). Samsung s-au prostit urit de tot cu multe produse de-astea mai ieftine, in special pe partea de software, si sunt belele de finete care nu sunt evidente, dar nici nu pot fi rezolvate. Nu intru in detalii. Nu sunt fan nimic, orice producator are produse mai bune si mai putin bune. Samsung inca vind foarte mult din intertie.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru WxRo):

Asa da! Sintem prea saraci sa luam si lucruri scumpe, si proaste. Daca nu esti copil, la un telefon trebuie sa te uiti la doua lucruri mari si late - sa fie usor de reparat si rezistent. Mi se pare de neconceput sa dau pe un telefon cit pe un laptop si sa primesc pentru un purcoi de bani o placa de baza lipita de de o baterie si fata/spatele prinse cu clei de ele. Nu, nu descriu o chinezarie de doi bani, ci noile Galaxy S7/S7 Edge.

| cumdc a răspuns:

Iphone 4 nu merita eu iti recomand un Samsung galaxy j5 are pret accesibil camera 13 mp spate si 5 fata displey si memorie in fucntie de model ca e j5 2015 si j5 2016