| maryusbz a întrebat:

As vrea sa imi iau un Samsung Galaxy Y S5360 dar sunt curios daca atunci cand vreau sa scriu mesaje daca merge sa il intorc adica sa fie pe orizontala. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Cosminovici18 a răspuns:

Salut! Da este un smartphone care are Accelerometru deci cand scrii mesaje sau vizualizezi niste imagini pe telefon cand il intorci pe orizontal se intoarce si imaginea! Sper ca te-am ajutat!

| maryusbz explică (pentru Cosminovici18):

Dar cand scriu la net ceva merge sa il fac pe orizontala?

3 răspunsuri:
| MHems a răspuns:

Da acela despre care zici tu se numeste senzor pentru Auto- Rotate. Si da are acesta functie.

| TrickThis a răspuns:

Da, are si senzor de rotatie (accelerometru), stai linistit, e un telefon foarte bun, pentru segmentul lui de pret.