| Piikachu a întrebat:

As vrea sa imi pun ceva pe bicicleta, muzica, sa se auda destul de tare ( de la 5w in sus) si nu prea am bani de investit, bugetul maxim e undeva la 150 lei. Daca stiti vreo schema mai simpla sa imi amplific boxe, sau daca stiti ceva un amplificator portabil/boxa portabila lasati un link sau orice, Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

De la noi, nu. Dar uite ceva mai ieftin si ii poti intreba:
http://phoenix-ecom.allshops.ro/......CLETA.html
Daca nu e bun asta, il cumperi pe celalalt.

12 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Nu fa prostia asta, muzica asculti in casa sau in masina, nu pe bicicleta, scuter, sau sa puste manelele din telefon cand mergi pana la magazin. Uite aici un kit de amplificator care merge alimentat la 12Vcc http://www.mivarom.ro/......40w-p-3806 Eu il folosesc in masina impreuna cu un difuzor de 50W/4 ohmi, deci un sfert din puterea amplificatorului si totusi se aude foarte bine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ai vrea sa faci cocalarismul asta?

| Piikachu explică (pentru horia2012):

Si de unde il pot achizitiona...si mai multe detalii gen: putere.

| horia2012 a răspuns (pentru Piikachu):

Altceva la 2x10W:
http://phoenix-ecom.allshops.ro/......cleta.html prettyPhoto

| Piikachu explică (pentru horia2012):

Daca ai putea sa imi lasi o adresa de mail sa vorbim mai multe. Multumesc happy

| Piikachu explică (pentru horia2012):

Si asta e doar amplificator sau si cu boxe? si ce putere are?

| horia2012 a răspuns (pentru Piikachu):

Oglinzile sunt cu amplificator si mp3 player. Primul e numai amplificator la care conectezi tu ce vrei.

| Piikachu explică (pentru horia2012):

Asta am inteles dar ce putere are primul amplificator?

| horia2012 a răspuns (pentru Piikachu):

Nu spune, numai daca iei legatura cu ei, dar daca este asemanator cu cel de la CycleTunes nu e mai mare de 4W. Nu e asa de importanta puterea cat forma difuzoarelor, pentru ca asculti in aer liber. Daca sunt concepute pentru biciclteta sa fii sigur ca sunt testate corespunzator.

| horia2012 a răspuns (pentru Piikachu):

De la noi, nu. Dar uite ceva mai ieftin si ii poti intreba:
http://phoenix-ecom.allshops.ro/......CLETA.html
Daca nu e bun asta, il cumperi pe celalalt.

Răspuns utilizator avertizat
| ArmywCode a răspuns:

Pe bicicleta?^^ vai vai vai