| Cornel66 a întrebat:

Salut tpu.As vrea sa imi recomandati si mie un obiectiv pentru un Canon 60d. Unul bun(preferabil de sigma) dar sa nu coste nici 50 milioane acolo maxim 30. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Nu stiu exact ce gen de obiectiv iti doresti, dar o alegere versatila ar fi Canon EF 17-40 F/4 L.

Seria L este dupa cum probabil stii seria profesionala de la Canon, deci nu trebuie sa ai nici un dubiu in privinta calitatii. Este un obiectiv foarte bine cotat.

Probabil daca faci putin research il poti gasi si mai ieftin de 3400 lei, dar cel mai sigur este sa-l iei de aici:
http://www.f64.ro/products/description/Canon_EF_17_40mm_f_4L_USM/index.html