| kind4r a întrebat:

as vrea sa instalez un Windows 7 pe un laptop pe care am Vista, si am cateva curiozitati:

1.Pot "suprapune' Windows 7 peste Vista? Adica sa nu sterg eu sistemul Vista, sa se stearga singur.
2. Daca pun Windows 7 toate componentele ca placa video, audio, wi-fi, etc. se vor instala automat?
3.Care e cea mai intalnita eroare la instalarea acestui Windows?
4.Care e diferenta dintre Windows 7 Enterprise si Windows 7 Ultimate?
5. Daca Vista imi ruleaza exelent, Windows 7 se va comporta asemanator?

Răspuns Câştigător
| nurckye a răspuns:

Raspunsuri:
1.Banuiesc ca vrei sa le pastrezi pe amandoua - da poti (se numeste dual boot)
2. Mie nu mi s-au instalat pe 7 insa pe 8 da. Dar nu iti face speraante, trebuie puse driverele manual

3. Oscilez intre nedetectarea hardului pe sata 2(rezolvare - dai restore to defaults settings la bios) si pana de curent.
4. Ultimate are toate functiile din windows enterprise + cateva alte chestii minore. In principiu e acelasi lucru, doar numele difera. Poti vedea mai mult aici
http://social.technet.microsoft.com/......s-ultimate

5.Nu, se va comporta chiar mai bine. Vist a fost un os prost facut de la inceput.

| kind4r explică (pentru nurckye):

De fapt vreau sa scap de Vista pentru totdeauna, nu mai vreau sa il vad niciodata, are mii si mii de bug-uri.

3 răspunsuri:
| nurckye a răspuns:

Funda, te rog! Am si eu familie si copii!

| FlorinFindus a răspuns:

1.Nu findca tu trebuie sa-l formatezi
2.Nu iti trebuie drivere
3.Se blocheaza
4. Windwows 7 ultimate bug fix
5.Nu o sa-ti mearga mai greu
Fundoi?