| stancuuu a întrebat:

As vrea sa maresc raza wireless de la rutaru hg 658 home gateway (el tranzmite pe o raza de cam 100 m iar la 100 de m am semnal 2 linii ) si m-am gandit la un repeater voi ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Nu prea scoti 200m cam asta am vrut sa evidentiez. Deja la 200m o sa ai ping urias, viteze mai mici, si daca ai ghinion chiar si pierderi de pachete.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Q: dar la ce iti trebuie wifi pe 200m?
Si da, un repeater e o varianta. Sau un range extender.

| stancuuu explică (pentru sltlp):

Sa zicem ca vecinul meu vrea semnal mult mai bun xd

| stancuuu explică (pentru sltlp):

DACA te rog sa imi dai un link cu un range extender care crezi ca e bun si are performante poti? FUNDA PT ASTA

| sltlp a răspuns (pentru stancuuu):

Nu prea scoti 200m cam asta am vrut sa evidentiez. Deja la 200m o sa ai ping urias, viteze mai mici, si daca ai ghinion chiar si pierderi de pachete.