| Gabyrel77 a întrebat:

As vrea sa-mi iau laptopul acesta "Laptop ASUS X550JX-XX129D" pentru gaming, este bun? Daca nu, ati putea sa-mi recomandati un laptop bun de gaming pana la 2.800 lei.Va multumesc

Răspuns Câştigător
| Bondocalex a răspuns:

Nu stiu ce sa zic de laptopuri, un prieten a cumparat unul la 1.700 lei si poate rula GTA V cu majoritatea setarilor pe very hig la un framerate de 40-50 asta vreo 30 min pana se incalzeste si incepe sa fragmenteze. PreaNecunoscut bate campii, la 2.800 lei poti gasi ceva bun. Eu totusi iti recomand un desktop din piese. Daca stai putin sa cauti gasesti piese bune la altex/eMAG in banii aia.

1 răspuns:
| DryIce a răspuns:

Cand zici gaming ce intelegi din asta? Sunt jocuri precum Crysis3 sau jocuri precum starcraft 1. Ca sa mearga jocurile gen crysys trebuie macar (fiind laptop) un gtx 770m sau mai mare. La amd nu stiu nu-mi plac alea. La 2800 lei gasesti cu geforce 940m care e jumatate la putere din gtx 770m. Nu vei gasi configuratie cu placa video tare la 2800 lei. Cu 940m cred ca poti juca starcraft2 la min graphics sau gta5 la minim cred. Uita-te pe gpuboss.com si fa comparatii vezi cate coreuri au fiecare si ce putere. As vrea sa gasesti la 2800lei cel mai tare laptop da nu vei gasi legal laughing poate ilegal da. Eu am luat cu 6000 lei si am un jaf de gtx 670mx acuma la acelasi pret au la eMAG cu gtx980m. Ce sa fac am ramas cu asta pe cap. Si mie pe placa asta imi merge crysis3 cu 24 fps la max graphics, depinde de scene mai scade sau mai urca. Ce sa zic, fa rost si tu macar de 4k lei poate gasesti asa.