| Stefann777 a întrebat:

As vrea sa-mi iau un televizor LED in camera si as vrea sa va intreb daca se pot conecta boxele de la calculator la televizor si daca pot conecta calculatorul la televizor. Imi puteti spune ce optiuni trebuie sa aiba televizorul si ce cabluri imi mai trebuie? Multumesc, dau funda.

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut Stefan
Pentru a conecta un calculator/laptop la TV ai nevoie de cablu HDMI (presupunand ca PC are mufa HDMI), pentru a transfera imagine si sunet.
Daca vrei sa transferi doar imaginea este suficient orice cablu, inclusiv VGA.
Boxele de la calculator la TV? Depinde de iesire, dar de ce ai vrea sa faci asta?
Bafta

| Stefann777 explică (pentru CataC):

Pentru ca boxele pe care le utilizez la calculator scot un sunet mai bun decat cel al televizorului. Multumesc de raspuns

1 răspuns: