| Darius_Farkas_1993 a întrebat:

As vrea sa schimb cateva piese din PC
si nu stiu care sunt compatibile cu systemul meu
System :
RAM: 16 GB
Placa video : AMD Radeon R7 200 Series
Memory Type: DDR3
CPU Type:
AMD A8-6500 APU with Radeon(tm) HD Graphics
HDD: 2TB
SSD : NO
Core Clock :
780 MHz
nu stiu ce placa de baze am.
Cu ce poate fi compatibile?
lista mea :

porcesor : Intel® Core™ i9-7900X, X-Series, 4.3 GHz
placa video : Gigabyte GeForce® GTX 1080 Ti Turbo, 11GB GDDR5X
HDD : 4TB -3TB
SSD : 1TB

Răspuns Câştigător
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

HDD-ul si SSD-ul cu siguranta sunt compatibile cu sistemul tau. Pentru procesor daca ai pe AMD nu poti schimba pe un Intel pana nu schimbi si placa de baza. Pentru ca difera socket-ul. Placa video are nevoie de curent suplimentar dat prin mufa direct de la sursa. Asa ca trebuie sa fii sigur ca sursa ta are asa ceva si ca suporta tot curentul folosit de toate componentele.