| Pcgaming1 a întrebat:

As vrea sa stiu daca placa video gtx 750 este compatibila cu procesorul amd fx-6100. dau funda!

Răspuns Câştigător
| bonico a răspuns:

Salut,
Intr-adevar, o placa video puternica si un procesor slab nu merg. Ce ai tu ca si procesor e cu mult peste ce poate suporta acea placa video.
Verifica daca ai pe placa de baza slot - PCI Express x16 3.0.
Bafta

| Pcgaming1 explică (pentru bonico):

Am o placa de baza Asus m5a78l-m socket am3+

| Pcgaming1 explică (pentru bonico):

Am o placa de baza Asus m5a78l socket am3+

| bonico a răspuns (pentru Pcgaming1):

Salut,
Acea placa (Asus m5a78l-m) are socket PCI express x16 2.0
Ai in continuare un tutorial referitor la acest aspect >>> http://configpc.info/......s-3-0.html
In principiu functioneaza fara probleme chiar si daca placa are 2.0

| Pcgaming1 explică (pentru bonico):

Dar va merge la performanata maxima? vreau so o folosesc la gaming

| bonico a răspuns (pentru Pcgaming1):

Da, va merge fara probleme.