| stefstefansteff123 a întrebat:

as vrea sa știu si eu daca placa mea Asus n3150m-e are compatibilitate cu un procesor i3, i5 sau altceva in afara de profesorul sau. As dori sa știu cu ce procesor ar putea fi compatibil pentru un update al pc-ului

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Placa ta are procesor onboard cu socket FCBGA1170. Aceste procesoare sunt lipite de placa de baza si numai in anumite service-uri se pot dezlipi si lipi. Mai mult, aceste procesoare (cu acest socket) nu se mai fabrica si nu au apucat sa se fabrice de cand erau la moda cel quad core. Ca sa nu crezi ca te mint uita-te la lista cu toate procesoarele pe acest socket: http://bit.ly/2HAwOLy