| alexander998 a întrebat:

Salut TPU as vrea sa te intreb daca componentele urmatoare alcatuiesc un calculator prost-prostut-bunicel-bun-excelent --------- va rog sa raspunda doar cei ce au habar de pc-uri... ofer binenteles funda la cel mai intelept raspuns

cpu =AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4000+
CPU Speed =2.1 GHz Performance Rated at: 4.20 GHz
RAM =2.1gb
Video Card =GeForce 8500 GT

Răspuns Câştigător
| danimotenel a răspuns:

Bunicel,daca ai mai avea 2gb de ram si un procesor de 2.5 si o placa 1028mb ar fi fost bun, gandeste-te ca unu excelent ar avea 16 gb ram, procesor de 3.80 si placa video Gigabyte AMD Radeon HD7970 de 3072MB

4 răspunsuri:
| nicudare a răspuns:

E bunicel dar ti-asi da un sfat.Cel mai bun CPU e Intel pentium4 sau Intel dual core pentium patru

| most2315 a răspuns:

Pai procesorul e putin cam prost, ramu e bun, placa video e buna si ea, eu cred ca ai un calculator bunbig grin

| veiozu a răspuns:

In functie de destinatia pe care o are, poate fi bun sau bunicel, adica, daca il iei pentru jocuri, n-ar trebui sa ai asteptari prea mari. Pentru diverse aplicatii si filme (incluzand blu-ray) este bun. Componentele insiruite de tine fac un calculator cu performante medii, in sensul ca nu iti vor rula cele mai noi jocuri pe el, dar nici nu te vei chinui prea mult cu el. Repet, in functie de destinatia pe care o are. Sper ca te-am ajutat catusi de putin.

| Vicol_Catalin_1980 a răspuns:

Pai pentru ce exista pe piata e cam slabut dar de mers i-ti cam merge orice joc pe el dar nu la setari maxime.E un calculator pe care il poti folosi.Cpu e inca ok si placa merge dar memoria e cam putina.Ar trebui sa-i mai pui inca 2g nu e asa scumpa te va ajuta mult.In concluzie pentru o solutie de moment inca merge dar la cum se misca piata de jocuri si softwer in general in curand va fi depasit. Daca nu l-ai luat inca eu zic sa mai astepti si sa mai pui ceva bani deoparte.