| Reeeeewlo a întrebat:

as vrea si eu o configuratie pc max 1800 lei de pe pc garrage pentru ca am 1900 dar vreau sa le si asambleze. Fara monitor pentru ca o sa il cumpar dupa,as vrea sa ruleze gta v medium high, eu ma gandeam ca e mai bine pe Intel pe un G3258 pentru ca e destul de bun.Cel mai bun wishlist primeste FUNDA.

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Salutare, uite la ce configuratie m-am gandit eu : http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1219999/
Tinand cont ca luna aceasta primesti memorie ram de 4gb gratis, m-am gandit sa-ti investesc mai mult in procesor, si iti recomand sa mergi carte i3 4160. este cu mult mai bun decat 3258-ul.
Ca si idee, ai putea rula lejer jocuri precum GTA V, The Witcher 3, Far cry 4 pe 1080p la diferite detalii.

Bafta!

| Reeeeewlo explică:

E buna configuratia dar eu bugetul de 1800 ziceam 1900 cu asamblare caci aia e 124 lei pe site.Eu ma gandeam la un G3258, un Gigabyte GTX 750 OC si 4 gb ram + HDD 1 TB si un cooler decent.Bineinteles si celete componete care baie fi in jur de 1800.