| alooooooooooo1111 a întrebat:

Buna seara TPU
vreau sa-mi cumpar un pc pe bucati si mi-am facut o configuratie
as vrea sa stiu daca tot ce am ales eu este compatibil

http://www.mediadot.ro/wishlist/29912/

multumesc :)

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
13 răspunsuri:
| M1hai a răspuns:

Toate piesele sunt compatibilewinking

Răspuns utilizator avertizat
| SpecialistIT a răspuns:

Salutare.

In primul rand, domnul initiator Alooooo, nu te lasa inselat de acest tip de mai sus, uita-te atent in wishul pe care ti l-a pus, are un cod voucher in coada, adica pe scurt si pe romana, vrea sa te convinga sa iei de acolo incat sa faca bani pe spatele tau, luandu-te de prost. Nu te lasa inselat, e un om de nimic, si isi bate joc de tine.

Uite recomandarea mea: http://www.mediadot.ro/wishlist/29930/
Ce ai aici? Pai in primul' rand ai o sursa calitativa, cu certificare 80 Plus si multiple protectii care-ti va duce fara probleme sistemul, ai un hdd de 1TB de generatie noua foarte rapid, ai o carcasa sa gazduiasca monstrul, un procesor six-core perfect pentru gaming si foarte performanta si o placa de baza compatibila si buna, o placa video rapida, cu care te vei putea orice joc vrei tu si la care primesti CADOU un voucher de 250 lei in mai multe jocuri. Piesa de rezistenta este monitorul, unul exceptional, cu panel AMVA de foarte buna calitate si mai ales nou-nout pe piata, cu culori vii si frumoase, unghiuri de vizualizare foarte largi si o rezolutie de zile mari. Probabil de departe cel mai bun monitor din categoria lui.

Alte avantaje la MediaDOT vor fi ca vei primi GRATIS ansamblare, daca doresti asta, poate nu ai timp sau pur si simplu nu te pricepi foarte bine la componente.
Tot GRATIS vei primi si update de bios la placa de baza, lucru total recomandabil si pe care ar trebui sa-l ceri.
MediaDOT este un magazin serios, singuru' cu profil de gaming de la noi. Uite ce showroom frumos au in Bucuresti: http://www.mediadot.ro/showroom

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratie.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, orice, nu ezita sa ma cauti.

Bafta si multa sanatate!