| mEnTaLWicKeD a întrebat:

Astazi am deschis pc si monitorul se aprinde o fractiune de secunda si dupa aia se stinge si ramane negru. Precizez ca in partea de jos la monitor pe la mijloc a aparut o mica pata neagra. Daca sting monitoru si il reaprind tot asa face. As dori sa stiu daca e de la monitor sau cablu ii de vina sau mufa unde ii conectat, sa stiu ce sa fac. Multumesc

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Unitatea functioneaza? Porneste de la buton?
Verifica cablul de la monitor care se conecteaza la unitate.
Primul lucru care trebuie cercetat la sistem e memoria ram.
Placutele ram se pot scoate si monta la loc, cu speranta ca problema se rezolva.
In caz contrar, e posibil sa fie nevoie de piese de schimb.
Daca unitatea e in garantie, numai service-ul autorizat are voie sa umble in ea.
Daca nu ai cunostinte IT, e bine sa apelezi la o persoana care stie cum se manipuleaza piesele din unitate.

| mEnTaLWicKeD explică (pentru dannyel86):

Da functioneaza. Se aprinde fara probleme unitatea. Numai este in garantie. Cablul l-am tot scos. Am scos si placutele de rami dar din pacate tot asa face.