| petrescuionut a întrebat:

astazi am luat o placa video nVIDIA de la un prieten placa nu a mers din prima incercare am scos rami i-am bagat la loc dupa a mers si acum merge tot... eu cred ca nu a mers de prima data pentru ca am scos pe cea incorporata si trebuie sa astepti cateva minute dupa ce ai scos placa incorporata si ai bagat pe cea intergrata ..acum merge tot problema este ca cooleru dupa placa nu se invarte mai deloc isi mai da drumu dar infranat asa tin ca placa era plina de praf zici ca era de 100 ani in unitatea aia siti solutii dau funda.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Nu are treaba ce spui tu. CUrata bine slotul sa nu fie praf. Verifica temperaturile si vezi cum sunt. Recomand un test de stabilitate cu msi kombustor.