| mangojump a întrebat:

astazi am schimbat windows-ul(wind 7 ultimate) la un laptop Acer aspire 5742. Toate bune si frumoase pana sa intru pe net, cand sa-l conectez nu mi-a aparut in dreapta jos wiffi. Imi spune ca nu e conectat, problema e ca nu are un buton de unde sa il activez. Care dintre voi stie cum il pot reactiva. MS

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

NU este instalat! Instaleaza-l! Bafta!

| gelu1970 a răspuns:

Cauta driverele optime pentru laptopul tau sau intra in device manager si toate driverele ce iti apar cu un semn in galben pozitionezi mouse pe el click dreapta si actualizezi driver. o sa intrebe unde vrei sa caute driver si dai click sa caute in internet. asta supune ca windows e activat deoarece o sa caute in windows update.

| N0xEterniS a răspuns:

Driver wifi Acer aspire 5742 ->> http://laptopdrivers360.blogspot.fr/......ows-7.html

Scrie '' Acer Aspire 5742 Wireless LAN '' da click pe '' LAN '' si se downloadeaza apoi instaleaza-l.

Dar inainte fa asta :
- Start
- Scrie '' device manager ''
- si da clikc pe network adapters si vezi daca este vreo sageata in jos, daca este, da click 2 si '' enable ''.
Se poate ca wifi'ul sa fie dezactivat sau sa nu aiba driver.