| instinct a întrebat:

astazi mi-am cumparat de la vodafone un samsung g5260(star 2), iar acum as dori sa stiu daca trebuie formatata bateria in manul nu scrie si am auzit ca la telefoanele din ultimii ani nu mai trebuie formatare, dar vreau sa fiu sigura trebuia formatata sau nu si daca da cum fac acest lucru. Multumesc anticipat, ofer funda!

Răspuns Câştigător
| lucy90 a răspuns:

Lasa-l pana se incarca ful bateria nu mai mult, multi ar sa spuna ca 12 ore dar asa se strica toti acumulatori. daca se incarca full atunci bateria va sti exact de cat curent are nevoie pe cand formatarea de 12 ore era la acei acumulatori vechi care necesita un timp mai mult de incarcare.
crede-ma pe cuvant am experimentat

3 răspunsuri:
| wintermee11 a răspuns:

Nu,bateria nu trebuie formatata. dupa cateva cicluri de incarcare-descarcare, bateria va functiona la parametri normali.Numai bine!

| вσмвση3ℓ a răspuns:

Trebuie reformatata de 3 ori...il bagi in priza il lasi 12h apoi te joci pe el sau... si cand sa descarcat il bagi iar tot 12h de 3 ori sa iti tina bateriawinking asa am facut si eu.si imi tine bateria 5 zile si vb si la elwinking
Bafta

| instinct explică:

Greselea mea telefonul este, s5260 nu g5260, multumesc!