| RaduBortannoiu a întrebat:

ati putea sa imi dati si mie un wishlist cu nuiste componente pentru un pc de gaming in 2500 de lei
precizez ca vreau un i5 sau mai bun si placa video nVIDIA geforce de 2gb sau mai bun
vreau si un monitor mai maricel
dau funda la cel mai bun raspuns

9 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Vrei prea multe in 2500RON, asta e maximum ce poti scoate pe Intel. http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/652152/
discutam mai detaliat daca vrei la id mess sprintaroiuflorin

| SpecialistIT a răspuns:

Eu as lua asta cu ochii inchisi: http://www.mediadot.ro/wishlist/27526/

Bafta!

| florin1979 a răspuns (pentru SpecialistIT):

Vrea si monitor in 2500RON straight face

| SpecialistIT a răspuns:

Daca vrea si monitor, atunci asa: http://www.mediadot.ro/wishlist/27531/

Bafta!

| alin_9439 a răspuns:

Pe bune? Florin eu mi-am cumparat laptop Tohsiba satelite C855-12Z cu doar 2300 lei ei am HDD 640GB, 3 GB RAM DDR3, Placa video de 1GB dedicata, si procesor i3, Radu eu iti spun sa arunci aici o privire http://www.dc-shop.ro/......10m-1gb-l/ procesor i5 hdd 500 etc o sa vezi tu ce are costa numai 2299 lei Bafta

| florin1979 a răspuns (pentru alin_9439):

Asta vrea DESKTOP nu LAPTOP. da, ia laptop cu i5 dar cu o panarama de placa video GT 610M cu care joaca ZUMA si ceva counter. rolling on the floor

| alin_9439 a răspuns (pentru florin1979):

Auzi e nu-s aici sa ma cert k? Orcum a zis ca vrea in 2500 lei adica ii mai raman si 200 pentru o placa video bun P.S Gandeste apoi vorbeste + ca leptopul e mult mai usor si mai convenabil decat un DESKTOP

| florin1979 a răspuns (pentru alin_9439):

Tu crezi ca la laptop e ca la desktop? iei o placa video si o bagi in laptop. nu e asa, la majoritatea laptopurilor, placile video sunt lipite de placa de baza, nu se schimba cand ai tu chef. o scoti si o inlocuiesti cu una mai performanta.

| alin_9439 a răspuns (pentru florin1979):

Se zice '' Poti schimba doar daca placa video e dedicata daca nu trebuie inlocuita placa de baza'' oricum daca ai citi si uh unpic ce comenturi au lasat cei care au cumparat leptopul ti-ai da seama ca merita infine o sa aleaga ce vrea el