| Mihai99182 a întrebat:

azi am desfacut calculatorul pentru a-l sterge de praf, dar dupa ce l-am asamblat inapoi, cand il aprind sta 2 secunde si se stinge, apoi se aprinde iar si se stinge si tot asa, nu e prima oara cand imi face asa dupa ce il desfac, dar atunci nu mai stiu ce i-am facut

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Scoate-i componentele si pune-le la loc. Daca ai speaker instalat, vezi fara rami daca tiuie. Cel mai probabil ceva nu e la locul lui ori placa de baza>procesor>rami>sursa>placa video (cam in ordinea asta de obicei). Ce componente ai, ce model mai exact?