| ValiiiCv a întrebat:

am o problemă, nu mi se mai aprinde calculatorul și nu stiu de ce, când incerc să-l aprind face un zgomot ciudat și se stinge iar după câteva secunde se reaprinde și tot așa, am desfăcut carcasa de la PC si nu miroase nimic a ars, ventilatoarele de la sursă și de la placa video se învârt, la placa de baza se aprinde un beculeț deci presupun ca funcționează, sunt sigur ca problema nu e de la Hard disk sau de la rami, presupun ca problema e de la sursă sau de la procesor, cum pot afla? Țin să menționez ca calculatorul mergea perfect normal acum câteva ore

1 răspuns:
| Drimmero a răspuns:

Poate sa fie placa de baza, sursa, hard-ul, etc. Sunt multe posibilitati. Mie tot asa mi s-a stricat un PC, fusese hardul de vina, mergea perfect si dintr-o data s-a restartat singur si nu mai intra in windows, i-am schimbat hardul si a fost ok apoi, roaga-te sa fie hardul ca scapi cel mai lejer de aici.