| Tataran_Sebastian_1998 a întrebat:

Salut TPU,azi am facut ceva gresit la windows,dorind sa fac un restore la explorer.exe,am facut ceva ciudat,adica am modificat targetul si am pus dupa ce era scris inainte,ceva default,am pus ceva cifre si semne ce am gasit pe net,iar acum am tot ecranul negru,taskbarul nu-l mai am,nimic,totule negru, dar cand dau ctrl+alt+delete dau pe task manager si dau la "File" si la "New Task " Adica run..si pot intra in Internet Explorer, atat am descoperit..Si alte comenzi nu mai stiu, chestia e..cum pot rezolva problema fara sa reinstalez windowsul? Mersi. big grin

Răspuns Câştigător
| MariuSSer a răspuns:

La Run scrie:
sfc /scannow

| Tataran_Sebastian_1998 explică (pentru MariuSSer):

Mi-a aparut un commando dar mi-a disparut dupa 1 secunda..si nu s-a schimbat nimic, alte idei?

| MariuSSer a răspuns (pentru Tataran_Sebastian_1998):

Verifica dacă este activ System Restore, apasă F8 la bootare şi vezi dacă poţi restaura un punct anterior funcţionabil.

| Tataran_Sebastian_1998 explică (pentru MariuSSer):

Nu m-a ajutat, oricum am refacut windowsul fara sa pierd nimic din ce aveam nevoie, multumesc de ajutor. big grin