| DesertRat95 a întrebat:

Ca toate intrebarile mele, am in domeniul tehnologiei happy. As vrea sa imi cumpar un pc pentru gaming(nu vreau raspunsuri ca i-ati unu de 3000-4000 ron ca n-am chef de d'astea), in bugetul de 1000-2000 ron (maxim 2000). Daca ati da si link spre un site roman pentru cumparare ar fi bine! Jocuri la care am pretentii sunt Fifa 13, Fifa 14, Team Fortress 2(asta mere si la mine pe pc-u de acum big grin), Call of duty Modern Warfare 1, 2 si 3, Jokuri NFS ultima generatie, etc. Funda celui mai bun raspuns happy

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai legat de magazine, iti recomand eMAG sau pcgarage.
De asemenea, daca vrei gaming, clar componente. Ce e gata asamblat e inferior calitativ si ca si performante adesea. Plus ca la sistemele gata asamblate ai mai putina garantie.
Si inca ceva. E de preferat sa stii exact ce suma de bani ai, ca la 1000 lei abia poti sa faci o unitate, pe cand la 2000 lei poti scoate ceva destul de ok.

| DesertRat95 explică (pentru sltlp):

Nu mi-ai raspuns deloc la intrebare. LoL. Astept alte raspunsuri...

| sltlp a răspuns (pentru DesertRat95):

Nici eu nu vad unde e semnul de intrebare la ce ai scris tu acolo dar nu m-am plans.

| DesertRat95 explică (pentru sltlp):

Pentru ca nu e o intrebare Genius! Am spus sa-mi dati o sugestie pentru un PC la 1000-2000 ron. Astept raspunsuri (nu de la useri care au poza cu un tigru in apa)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tinere, cand ceri un sfat, e de preferat sa ai o atitudine mai pioasa. Nu e nimeni de pe aici obligat sa te ajute cu ceva si tu, la randul tau, cu siguranta nu oferi nimic in schimbul ajutorului primit. Asa ca las-o mai usor cu atitudinea asta de mironosita si expresii de genul "n-am chef de d-astea" in enunturi in care tu esti cel care cere ajutor intr-o problema.

De asemeni nu e nimeni obligat pe aici sa deduca din enunturile tale daca vrei pc sau doar unitatea centrala, din cate am inteles monitor si periferice ai deja. Iar diferenta de pret e mult prea mare, tu spune suma fixa pe care o poti obtine ca sa ii usurezi munca celui care va alege sa te ajute.

| DesertRat95 explică (pentru anonim_4396):

Nu am nevoie de sfaturi, iti multumesc. Nu e raspunsul de care am nevoie acum. Punct.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DesertRat95):

Curios, eu aveam impresia ca ceri un sfat despre ce calculator ar trebui sa-ti cumperi intre 1000-2000 RON. Si e exact raspunsul de care ai nevoie, doar pentrun ca nu esti destul de inteligent sa-l intelegi si sa urmezi sfaturile din el, nu inseamna neaparat ca nu e raspunsul de care ai nevoie. Nu e raspunsul pe care ti-l doreai, asta sunt sigur, dar nevoie de el, chiar aveai.

PS: pc-ul sugerat de Olivian007 nu iti va rula ultimele titluri de la NFS.

| DesertRat95 explică (pentru anonim_4396):

Nu mai inteleg nimic din ce spui krakilla si nici nu vreau sa-mi explici cu cuvinte de pe DEX online. Eu vorbesc aici de o sugestie de PC, nu sfaturi d-astea asa, daca nu poti raspunde la intrebare cu ce cer eu, mai bine nu raspunde deloc.

Olivan007- Pc-u recomandat de tine are o placa video foarte slaba.

| Lucimows a răspuns:

Cand vrei sa il cumperi?

| Olivian007 a răspuns:

Http://www.emag.ro/......D7TRXBBBM/ e destul de ok.Dar iti recomand sa-ti iei pe piese, iesi mai bine[la pret.].