| Ro27By a întrebat:

Salut TPU,cand am deschis azi pc-ul mi-a aparut pe desktop "Out of range" si ori rezolutie as da, nu imi despare.Ce trebuie sa fac? Dau funda.Plus de asta mi se inchide monitoru.

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Intra in Safe mode cu F8 si dezinstaleaza driverul video din control panel, add and remove (programs and features). Restart si il instalezi din nou.

| Ro27By explică (pentru horia2012):

Unde e Safe mode? cum intru?

| horia2012 a răspuns (pentru Ro27By):

Cand ecranul e negru apesi F8 si apare o serie de intructiuni pe ecran care ruleaza foarte repede, cand termina o sa-ti apara o fereastra pe negru si acolo o sa vezi mai multe instructiuni printre care si "safe mode".

| ZeusMe a răspuns:

Ia placa video si du-te la "doctor" cu ea.

Sau daca ai un prieten, roaga-l sa te ajute prin a-ti imprumuta o placa video, baga placa lui la tine in pc si vezi daca iti mai face figuri. Daca nu iti face figuri cu placa lui, atunci iti poti cumpara o placa noua.