| umbra09 a întrebat:

Buna membri TPU am o mare problema cu calculatorul de cateva zile nu mai pornea pcu an scos cablurile din unitate in afara de sursa monitor si l-am pornit cumva dar acum nu mai porneste deloc imi apare out of range horizon intr-un chenar albastru si se inchide imi apare iar mesaju iar se inchide si tot asa unitatea porneste si ramane pornita doar monitoru semnalizeaza cu mesaju acela ce trebuie sa fac mersi mult

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ori ai modificat ceva la monitor, ori e dus monitorul ori placa video. Trebuie cineva care vede.